ASTROPARK pri Hvezdárni  Rimavská Sobota

....od skorej jari v premenách...    ZIMNÉ ČIPKY

 V Medzinárodnom roku planéty Zem nás viac fascinuje rozmanitosť života. Všetko do Veľkej noci, prvé kvety, kvapky s obrazmi okolia, mačací relax nájdete v Jarná  štafeta parku 1. Po Veľkej noci, keď zmokne aj "dážď ", slimačie maľovanie ducha alebo každý tu chce zanechať stopu, až po rozbalenú jar, nájdete v Jarná  štafeta parku 2. Jarná  štafeta parku 3.  Leto s explóziou kvetov, závesmi z pavučín, svetlom v kvapkách, motýľmi, slimákmi nájdete v Letné kvety  a rozlúčku s nimi v Jesenných náladách  


Astronomická zima začala 21.12., u nás zatiaľ len tak trocha čipkári..

viac foto z astroparku je na flogu http://flog.pravda.sk/astropark.flog


Vláda ľadu, zima nielen zdobí, ale tvrdo úraduje, pečiatkuje, zaklína, detaily primrznutých slnečných hodín, svetlo odpočítava posledné hodiny roku.

a opäť kryštáliky aj na lavičke, na ktorú si tak skoro nik nesadne...a zimné záclony.

a zátišia s borievkou, lieskou, borovicou, semenami kosatcu a trávy. A kúsky retiazok babieho leta povievajú v jemnom mrazivom vetre,posledné listy, jablká a semená.

 
     

 

 

20.3.o 12h 44 m. prišla jar ....na rozlúčku so zimou, ešte na záver jedna ľadová mliečna dráha, ako boli uverejnená na flogu pravdy, podobne bola aj hviezdokopa a úplne posledná snehová vločka z posledného sneženia 26.3.

NAJ.sk