ASTROPARK pri Hvezdárni  Rimavská Sobota roky 2014-2017

....od skorej jari v premenách...  nevšedné pohľady na malé zázraky prírody, drobnosti ktoré často v unáhlenom svete uniknú.

Už v Medzinárodnom roku planéty Zem sme vám prinášali kolobeh prírody...vlani všetko do Veľkej noci, prvé kvety, kvapky s obrazmi okolia, mačací relax nájdete v Jarná  štafeta parku 1. Po Veľkej noci, keď zmokne aj "dážď ", slimačie maľovanie ducha alebo každý tu chce zanechať stopu, až po rozbalenú jar, nájdete v Jarná  štafeta parku 2. Jarná  štafeta parku 3.  Leto s explóziou kvetov, závesmi z pavučín, svetlom v kvapkách, motýľmi, slimákmi nájdete v Letné kvety  a rozlúčku s nimi v Jesenných náladách a zimných čipkách a roky  2012 a 2013 sú  začala jar 2012

Začal rok 2014

spomienka na jantárové príbehy, mrazivé ornamenty, kvapkovo mrazivé premeny, a zamrznuté lampášiky semien...vločky, ktoré sa neudreli o zem.

A mrazivé bublinové sféry, jedna z nich je na EPOD http://epod.usra.edu/

 

premeny zimných šperkov, poslední stravníci a prvé pavučinové poklady na stromoch...zaspatí čmeliaci a farebné ohňosttroje krokusov ohlásili víťazstvo jari.

Na meridiáne v čase rovnodennosti, je slnko vo výške zelenej guličky na nebeskom rovníku, samička žltochvosta domového na jarnom posedení..

v ten deň prileteli aj kŕdle škorca lesklého.

Keď sa plazí tráva a kvety sa sprchujú vo svetle, mravček sa pasuje so zlatoočkom, cítite sa ako inom magickom svete..

gúľajú sa perličky vo fontáne...motýle sa predvádzajú, svadby bežia v jednom prúde..a v astroparku občas lieta aj niečo iné, nielen motýle..

a motýle a motýle, bocian záhadníkom a drozdy a škorce na oberačke...


 

ROK 2015

ROK 2016


ROK 2017 na prvý jarný deň už lietala aj babôčka pávooká

ROK 2018 jar